تاریخچه تاتو بدن

تعریف تاتو:

تاتو یعنی تزریق رنگدانه یا پیگمنت در لایه میانی پوست (درم)، که در گذشته به آن خالکوبی می گفتند. در تکنیک تاتو، رنگدانه (پیگمنت) به دلیل قرارگیری در زیر پوست و بسته به کیفیت رنگ، نوع پوست و عمق کاشت سالها ماندگاری دارد.

تاریخچه:

اوتزی (یا همان مرد یخی)، قدیمی ترین بدن انسان شناخته شده ای است که تاتو (خالکوبی) دارد. تصور می شود در تمدن باستان اعتقاد بر این بوده که تاتو درد را از بین می برد. ظاهراً کلمه تاتو از کلمه پولینزی “tatau” به معنای ضربه و اصابت ریشه گرفته است.

ملوانان- افرادی که اقیانوس آرام را با کشتی در می نوردیدند- اولین غربی هایی بودند که تاتو می زدند. در یک دوران عجیب و غریب از حوادث، در زمان ادواردین، نخبگان جامعه شروع به استفاده از تاتو به عنوان نوعی نماد مقام و منصبت نمودند. این امر بیشتر به دلیل اتصال غرب به کشور ژاپن و ارتباط با هنرمندان ژاپنی رواج پیدا کرد.

در سال ۱۸۹۰ اولین گان تاتو ساخته شد. پس هنر تاتوزنی بسیار راحت تر شد. این ابداع کلاس کاری و جذابیت تاتو را بالاتر برد. مارتین هیل براندت در سال ۱۸۴۶ اولین فروشگاه تاتو را در آمریکا و در شهر نیویورک افتتاح کرد. بیشتر مشتریان مارتین اعضای ارتش بودند.

بعد از آدم ربایی های گسترده لیندبرگ در سال ۱۹۳۲، آمریکایی ها شروع به تاتو زدن شماره های امنیت اجتماعی بر روی بدن فرزندانشان کردند.

سالنهای تاتو در نیویورک بین سالهای ۱۹۶۱ تا ۱۹۶۷ ممنوع از کار اعلام شدند. در شهر ماساچوست ممنوعیت تا سال ۲۰۰۰ طول کشید. این ممنوعیت دلایل مختلفی داشت. امروزه تاتو بشدت مورد توجه قشر جوان و نوجوان قرار گرفته و به یک حرفه پردرآمد تبدیل شده است.

 

آموزش تاتو بدن  |  آموزش میکروبلیدینگ | آموزش تاتو خط چشم  | آموزش تاتو خط لب |  آموزش تاتو رژ لب | آموزش میکروپیگمنتیشن |  آموزش فیبروز ابرو | آموزش تاتو بن مژه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code