تحقیقات اخیر ثابت‌ کرده‌اند که لوگوی شرکت‌ها می‌تواند اثر مثبت و معنی‌داری بر تعهد مشتریان به برندها و عملکرد شرکت‌ها از نظر درآمد و سود داشته باشد.

لوگو که قدرتمندترین ابزار بازاریابی شناخته شده است، نشان‌دهنده‌ی شخصیت برند شما، اصول و ارزش‌های شما است. کارشناسان لوگوها را یک میانبر ذهنی به یک محصول و یا شرکت می‌دانند.

من نمی‌خواهم بیش از این اغراق کنم و موفقیت کسب‌وکارها بدون لوگو را غیرممکن بدانم؛ تنها به این جمله اکتفا می‌کنم: “طراحی لوگو جنبه‌ی مهمی از طراحی هویت برند است و می‌تواند در ماندگاری نام برند در ذهن‌ها نقش موثری داشته باشد.

لوگوهای خوب مشتری را در اولین نگاه جذب می‌کنند

همیشه اولین چیزهایی که راجع‌به یک شخص یا شی متوجه می‌شوید، آخرین چیزهایی هستند که فراموش‌شان می‌کنید. لوگوها این چنین هستند، آن‌ها اولین ارتباط را با مشتریان شما برقرار می‌کنند و اگر به اندازه‌ی کافی به یادماندنی باشند، تا مدت‌های طولانی در خاطر مشتری‌تان باقی خواهد ماند.

منجر به جذب مشتریان بالقوه‌ی بیشتری می‌شوند

وگوها معمولا روی محصولات درج می‌شوند. حال فرض کنید روی یکی از لوازم دوست‌تان لوگویی را مشاهده کرده باشید، هنگام خرید اگر همان لوگو را مشاهده کنید، آن را به جنس‌های دیگر ترجیح خواهید داد.

منجر به تمایز شما از رقبای‌تان خواهند شد

کیفیت اغلب از روی ظاهر محصول قابل تشخیص نیست، بنابراین فرد باید لوگوی شما روی محصول را ببیند تا بتواند آن را از محصول رقبا تشخیص دهد.

وفاداری مشتریان شما را افزایش خواهند داد

تا به حال به این فکر کرده‌اید که سیب گاززده‌ی اپل تا چه اندازه‌ در توسعه‌ی این برند اهمیت داشته است؟ مشتریان وفادار شما دوست دارند روی محصولات‌شان نشانی از شما داشته باشند. هر چه این نشان خلاقانه‌تر طراحی شده باشد، تمایل و کشش به سمت آن نیز زیادتر خواهد شد.

به شیوه‌ای حرفه‌ای اعتماد می‌آفرینند

اعتماد مهم‌ترین چیزی است که یک کسب‌وکار در دنیای امروزی به آن نیاز دارد و اگر یک کسب‌وکار بتواند اعتماد مشتریانش را جذب کند، پشتوانه‌ی بسیار قدرتمندی برای موفقیت خواهد داشت. اگر لوگوی شما واقعا باکیفیت باشد، نشان می‌دهد که شما به کسب‌وکار خود اهمیت می‌دهید، اگر از شیوه‌های روانشناسی رنگ،  برای انتخاب لوگوی خود بهره‌مند شوید، کیفیت لوگوی شما ارتباط مستقیمی با محصولات‌تان دارد. هم‌چنین محصولات شما را از جنس‌های تقلبی بازار متمایز می‌کند.