عکاسی

عکاسی چیست؟

عکاسی سه جنبه ی علمی، صنعتی و هنری دارد؛ عکاسی به‌عنوان یک پدیدهٔ علمی متولد شد، به‌شکل یک صنعت گسترش یافت و به‌عنوان هنر تثبیت شد.

امروزه وب‌سایت‌های زیادی وجود دارند که به فروش کالا و خدمات خود می‌پردازند.با گسترش استفاده از اینترنت و به‌ویژه شبکه‌های اجتماعی، مدیران کسب‌وکارها نیاز بیشتری به داشتن تصاویری زیبا و دقیق از محصولات خود دارند.

عکس‌های باکیفیت و دقیق به‌راحتی به اشتراک گذاشته شده و بین افراد دست‌به‌دست خواهد شد. بنا بر نیاز وب‌سایت شما باید از محصولات آرایشی و بهداشتی، لوازم‌خانگی، طلا و جواهر، لوازم‌یدکی، شیرآلات بهداشتی، مبلمان، استیل، چرم و… عکاسی کرد. در هنگام عکاسی از هرکدام از این محصولات باید نکاتی را در نظر گرفت تا عکس شما بی‌عیب و نقص از آب دربیاید. توجه به رعایت صحیح مبانی عکاسی، زاویه‌ها، گوشه‌ها، پس‌زمینه و انعکاس نور ازجمله موضوعاتی هستند که به شما کمک می‌کند که به بهترین شکل ممکن عکس‌برداری کنید.

خیلی از افراد عقیده دارند عکس‌برداری کاری است که فقط هنرمندان می‌توانند انجام دهند و به کسب‌وکار مربوط نیست؛ اما شما عکاسی تبلیغاتی و تجاری را دست‌کم نگیرید؛ زیرا با کمک ویژگی‌های متمایز این عکس‌ها می‌توانید روی ذهن تصویری مشتریان سرمایه‌گذاری کنید. به‌گونه‌ای که با نشان دادن یک عکس خاص، به یاد نام تجاری و فعالیت شما بیفتند.
قبل از اینکه مشتری تصمیم به خرید بگیرد، محصولات شما را در وب‌سایت، کاتالوگ و بروشور شما مشاهده می‌کند و بعد تصمیم نهایی را می‌گیرد. تصویر ذهنی مشتری از محصولات و خدمات شما، بسیار نزدیک به آن چیزی خواهد بود که در عکس‌هایتان به نمایش خواهید گذاشت.

عکس تأثیر زیادی بر ذهن انسان می‌گذارد و نقش برجسته عکس در تبلیغات کاملاً مشهود است. آمارها نشان داده‌اند که نمایش یک محصول با عکس حرفه ای در محیط‌های مجازی نتایج مطلوبی را در فروش محصولات دارد.