مدیریت شبکه های اجتماعی

2.80 میلیاردنفر

از مردم جهان در شبکه‌های اجتماعی عضویت دارند و هر فرد به طور متوسط در ۵ شبکه‌ی اجتماعی مختلف عضویت دارد.

۷۱٪ از مصرف‌کنندگانی که

تجربه‌ی کاربری خوبی با برندها در شبکه‌های اجتماعی دارند، این برندها را به دیگران نیز معرفی و توصیه می‌کنند.

۹۵٪ از افراد ۱۸ تا ۳۴ ساله

در شبکه‌های اجتماعی عضو هستند و برخلاف تصور، این طیف از افراد به جای سرگرمی اغلب به دنبال برندهای موردعلاقه خود هستند.

شبکه های اجتماعی نوع تکامل یافته از ارتباطات بدون مرز برای رونق کسب وکار و محبوب شدن هستند. بهشتی برای کاربران تا بتوانند از تمام امکانات به صورت رایگان و غیر حضوری در پیشبرد اهداف مختلف خود استفاده کنند. اما در ورای انگیزه و علل حضور کاربران در این شبکه ها مسئله مدیریت شبکه های اجتماعی نیز وجود دارد.

با گسترش اینترنت در زندگی انسان ها کم کم شیوه کسب وکار هم دگرگون شد. زمانی اغلب شرکت ها تبلیغات محیطی و بازاریابی حضوری را برای دیده شدن ترجیح می دادند؛ اما امروزه شکل و فرم مفاهیم مختلفی مثل بازاریابی تغییر کرده و در قالب ارتباطات بدون مرز مجازی جای گرفته اند.

برخی از تصورات غلط در مدیریت شبکه های اجتماعی باعث شده است کاربران فکر کنند مدیریت شبکه اجتماعی تنها به پست گذاشتن محدود می شود.

امروزه دیگر هیچ کسب و کاری نمی تواند ادعا کند بدون حضور در شبکه های اجتماعی، همچنان قدرتمند باقی خواهد ماند. همانطور که دانستن سلیقه و علاقه مخاطب موجب می شود تا بتوانید سرویسی بهتر و محصولی ارزشمندتر ارائه و تولید نمایید، به همان میزان نیز همراهی با مخاطبان و تعامل نزدیک و صمیمی با آنها موجب می گردد تا کسب و کارتان رونق بیشتری پیدا کند.

با توجه با اهمیت شبکه های اجتماعی آژانس تبلیغاتی جذابیت با تیم حرفه آماده مدیریت شبکه های اجتماعی کسب و کار شما می باشد برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید