طراحی گرافیکی در حقیقت به عنوان طراحی ارتباطی شناخته می شود که هنر و تمرین در جهت برنامه ریزی و طراحی ایده ها و تجربیات با محتوای بصری و متنی به شمار می رود. شکل طراحی گرافیکی می تواند به صورت فیزیکی یا مجازی باشد و اشکال مختلفی چون کلمات، تصویر و گرافیک را دربرمی گیرد.
تجربه فعالیت در این کار می تواند در یک دوره کوتاه یا طولانی انجام گیرد. این سیستم هر نوع طراحی را شامل می شود و حتی می تواند یک تمبر پستی باشد. طراحی موردنظر بسته به نوع نمایش آن دارد، برخی آن را در شبکه اجتماعی به اشتراک می گذارند تا میلیون ها نفر به مشاهده آن بپردازند و برخی نیز به صورت یک نمایشگاه آثار را در معرض دید عموم قرار می دهد. همچنین در کار با طراحی گرافیکی اهداف مختلفی وجود داشته و از جمله باید به جنبه آموزشی، تجاری، سیاسی و چندی دیگر پرداخت.

تجربه طراحی در یک لحظه انجام می گیرد و ساده ترین تشخیص نیز محسوب می شود. طراحان عمدتا اثر خود را در قالب نوع، فرم و تصویر را در پوسترها، آگهی ها، بسته ها و سایر مواد چاپی، و همچنین اطلاعات تجسمی و گرافیکی به روزنامه ها و مجلات، ارائه می دهند.

این نوع طراحی اغلب با طراحی های تصویری اشتباه گرفته می شود زیرا در حالی که یک تصویرگر در پاسخ به یک ایده تصویری ترسیم یا ایجاد می کند، طراح تصویر ها، عکس ها و طراحی را برای ارتباط با یک ایده ترکیب بندی می کند. یکی از راه های درک این موضوع چنین است که آیا می توان یک مبل ساز را طراح داخلی دانست یا خیر. همچنین می توان بیان داشت که یکی سعی در ایجاد یک هدف خاص برای یک هدف خاص دیگر می کند، در حالی که دیگری فکر می کند چگونه همه اشیاء و سطوح یک اتاق در جهت ایجاد محیطی برای شخص در حال حرکت می توان ترکیب کرد. طراحان خوب اغلب طراحان توانایی و کارآمدی هستند، و این باعث می شود که تمایز میان دو شیوه متفاوت را به خوبی شاهد بود.

موشن گرافیک یا همان گرافیک حرکتی به همان اندازه که تصور می شود، از قبل تعیین و ساخته شده محسوب می شود ، اما در طول زمان ثابت، مانند گشایش اعتبار یک فیلم یا یک ویدیو آنلاین که بخشی از یک مقاله را توضیح می دهد، در نظر گرفته می شوند. آن ها معمولا فراتر از صداهای تصویری پیش می روند تا گرافیک برداری، عکس و ویدیو را به حرکت درآورند. تفاوت بین گرافیک حرکتی و انیمیشن یا انیمیشن همانند، تفاوتی است که بین گرافیک دو بعدی و تصویرسازی وجود دارد، است و در انیمیشن، تصاویر متحرک ترکیب می شوند.

این که آیا اثر شما به صورت فیزیکی است یا دیجیتال، کتاب یا مجله در طول زمان اهمیت داشته و در طی آن خواننده بهتر به درک محتوا درون کتاب یا مجله نیز می پردازد. در کتاب ها، محتوا معمولا قبل از تصویر گرافیکی قرار می گیرد، در حالی که در مجلات، طراحی یک ساختار محسوب می شود که در کنار محتوای نوشته شده قرار می گیرد و این دو ترکیب کننده یکدیگر هستند. برخی از وب سایت های تجاری یا کاتالوگ های نمایشگاهی نیز در این دسته بندی قرار می گیرند، همانطور که نمایشگاه های دیجیتالی یا موزه های موردنظر که اطلاعاتی را نشان داده و تغییر نمی کنند. همه محتوا در یک نظم پیشنهادی قرار می گیرد که در مورد پیش از زمان فکر کردن، عمل می شود، اما کاربر یا خواننده مسیر خود را از طریق این روش سپری کرده و به خواسته خود می رسد.

بسیاری از طراحان همچنین به دنبال سیستمی در جهت تولید هستند که زمان اثری روی آنها نگذاشته و محدودیتی به ایجاد نمایش اشیا ندهد. نحوه یافتن یک شکل از گرافیک محیطی، به نام تجاری و برندهای تجاری در سراسر ساختمان ها و یا مناطقی در فضای باز مانند پارک ها و بزرگراه ها بستگی دارد. در حالی که هر علامت یا نماد در جهت تصحیح یک کار طراحی می باشد، اما آنها یک سیستم بزرگتر را تشکیل دربرمی گیرند که به مردم کمک می کند تا در حین حفظ ساختار جایی که هستند، حرکت کنند. طراحی سیستم – روابط میان تمام آن قسمت-لوکیشن است که طراح بزرگترین ارزش را به آن اثر می بخشد.

دسته بزرگتر گرافیک محیطی شامل هر طراحی می شود که شخصی را به یک محل اتصال داده، گسترش و همپوشانی با صفحه نمایش های پویا، نوع آموزش و تصویر و جابجایی خلاقانه را در پی دارد. یک دیوار از پایانه های مسافربری که نشان می دهد پرواز های ورودی و خروجی چگونه هستند. یک صفحه نمایش دیجیتال در نمای ساختمان با انبوهی از اطلاعات که می تواند شامل قیمت سهام شود، نقل قول الهام بخش یک انسان شهیر در لابی ساختمان و در نهایت پلاکارد توضیح یک مکان تاریخی یا نویسه برجسته، همه نمونه هایی از گرافیک محیطی هستند.
همانند یافتن راه، برندسازی تمام موضوعات از برند تجاری یا موسسه مانند کارت کسب و کار، علامت، لوگو یا تبلیغات را با یک سیستم بصری ترکیب می کند. چگونگی تجربه آنها در طول زمان، بسته به نوع طراحی دارد. هیچ بخش بدون در نظر گرفتن بخش های دیگر و یا بدون فکر کردن در مورد چگونگی ابتدا مخاطب موردنظر با برند مواجه نمی شود و سپس در طول زمان با آن برند ارتباط برقرار خواهد کرد. در قرن بیستم، یک مصرف کننده اغلب فقط چند نیاز به لمس چند نقطه برای یک برند داشت.

برای مثال، اگر شما در جایی پرواز کردید، عبارات خطوط هوایی را در بلیط خود، در روی درب، در هواپیما، در لباس کارکنان پرواز و در دیگر موارد چاپ شده روی هواپیما مانند پتو، دستمال کاغذی، یا مجلات در پرواز خود مشاهده می کنید. شاید شما شاهد یک تبلیغ چاپی یا تلویزیونی هم باشید که همگی از طراحی گرافیکی برخوردارند.
امروزه تجربه شما هنوز هم شامل همه این موارد می شود، اما اکنون قبل از ورود به فرودگاه، قبل از اینکه شما بلیط خود را در وب سایت شرکت هواپیمایی خریداری کنید و تأیید ایمیل را دریافت کنید، پیش از ورود به فرودگاه، اطلاعاتی که شامل طرح هایی می شود و گرافیکی به شمار می رود نیز بدست خواهید آورد. پس از ورود به مقصد، ممکن است پیگیری های از طریق ایمیل درباره تجربه شما پیرامون سفر یا دعوت از شما برای ارتباط بیشتر با برند، دریافت کنید. این گسترش ارتباطی را با هر برندی می توان شاهد بود که تلاش آنها در جهت جلب توجه مشتریان است و بهره گیری از خدمات بیشتر.

طراحان همچنین مسئول طراحی طرح های تعاملی نیز هستند که در آن محتوا در هنگام به روزرسانی تغییر خواهد کرد و همچنین رابط های صفحه ای که به مردم کمک می کند تا از طریق اطلاعات زیادی پیش روند. طراحی تعاملی خود را از انواع دیگر طراحی با تمایل دیگری به خود جلب کند که از جمله می توان به پاسخ به اقدامات بیننده یا کاربر اشاره کرد. طراحی مدرن برای وب سایت ها و تلفن همراه، همچنین نمونه ای ملموس تر محتوا وب سایت ها و برنامه های موبایل برای نشر محسوب می شوند. برخی از طراحی های دیجیتال عبارتند از ارائه اطلاعات سریع برای جریان در حال تغییر است که همچنین به عنوان تجسم داده نیز شناخته می شود و به ایجاد ارتباط تعاملی و غیر تعاملی می پردازد.

طراحی محصول به طراحی محصولات دیجیتال اشاره دارد که خدمات دیجیتال، ابزارها و سیستم عامل هایی که در بازار ارائه می شوند را دربرمی گیرد. اصطلاح گیج کننده است، زیرا برای چندین دهه “طراحی محصول” تنها به اقلام فیزیکی صنعتی مانند رادیو، نیمکت ها و دوچرخه ها مربوط می شد و با طراحی “طراحی صنعتی” به طور متناوب تنها در صنعت مورد استفاده قرار گرفته است. پردازش رایانه‌ای، مرتب سازی و نمایش اطلاعات و نیز نحوه ارتباط انسان با رایانه ها نیز عناصر مهم دیگرند.


بسیاری از شرکت ها و طراحانی که برای آنها کار می کنند، محصولات خود را هدف قرار می دهند تا توسط تعداد زیادی از مردم در سراسر جهان مورد استفاده قرار گیرند، بنابراین آنها اغلب بر اساس الگوهای طراحی، استعاره های پذیرفته شده ، اولویت بندی قابلیت استفاده و عملکرد بیش از بیان زیبایی شناسی طراحی می شوند. برای پروژه های بزرگ و پیچیده، طراحان مختلف ممکن است بر روی (رابط کاربری) کار کنند، که به تاثیر و طرح آنچه که کاربر در لحظه می بیند، و تجربه کاربری (UX) یا تجربه کلی در طول زمان دارد به عنوان چنین موضوعی از طریق وب سایت ها و یا برنامه های تلفن همراه مورد استفاده قرار می گیرد، می پردازد.

بسته به مقیاس زمینه که طراح روی آن کار می کند، ممکن است این کار یک، چند یا همه این موارد را در طی یک سال در برگیرد. شرکت های بزرگ، سازمان ها، تیم ها یا استودیوها ممکن است تعدادی از متخصصان را استخدام کنند، در حالی که استودیوها و گروه های کوچک ممکن است نیاز به داشتن هر یک از این افراد را داشته باشند و چیزی خارج از آن نیست. جهت خلاقیت بیشتر، سطح بالاتر یا موقعیت های مدیریتی معمولا حداقل دو منطقه اضافی را در نظر می گیرند.

تخصص دامنه (دانستن آنچه اتفاق می افتد در یک بخش خاص کسب و کار) و دانش و تجربه بیشتر در مدیریت تیم یا روابط مشتری است. در حالی که کار در زمینه طراحی نیاز به دانشی گسترده در یک منطقه است، داشتن دانش حرفه ای در طراحی به تخصصی بزرگتر در بخشی گسترده تر نیاز دارد.

https://www.aiga.org/guide-whatisgraphicdesign